Srpen 2011

Kapitola 44 - Zdvořilostní návštěva - 2. 1/2

26. srpna 2011 v 20:27 | Abigail |  Z čisté krve hvězd
A druhá polovina, protože "Maximální délka článku bla bla bla..."

"Proč jste to tedy neprohledali znovu, když sis nebyl jistý?" ptal se navztekaně Lucius Malfoy.
"Protože bratříček spěchal," ušklíbl se Rabastan Lestrange. "Navíc bychom tam sotva něco našli. Gregor nás čekal. Potřebovali bychom příhodnější chvíli, jako je třeba tahle," nabádal.
"Proč tahle? Když jste teď nic nenašli?!" nechápal Malfoy.

Kapitola 44 - Zdvořilostní návštěva - 1. 1/2

26. srpna 2011 v 20:26 | Abigail |  Z čisté krve hvězd
Je to divné... celé... všechno... ale je to to nejlepší, čeho jsem schopná, snad se vám to bude líbit aspoň trochu a aspoň trochu vám to bude připadat tak, jak má....


Kapitola 44 - Zdvořilostní návštěva
"Zalez tam!" strčil Gregor do Maxe a pozorně se ohlédl za sebe. Hlasy zaznívaly stále ještě z přijímací haly, ale nikdo nemohl vědět, kdy se některý z jeho bratranců rozhodne prohlédnout si nějaký další kus domu. Max se však těsně přede dveřmi do přístěnku pod schody zarazil, prudce se narovnal a couvl o krok dozadu.

V ateliéru - Poezie

15. srpna 2011 v 1:44 | Abigail |  Poezie
Je to neuvěřitelné, ale vážně jsem poslední básničku, nebo pokus o básničku vložila před pěti měsíci... A za celou tu dobu dál, prostě nic. Člověk by řekl, že je to úleva, vždy jsem psala, když mi bylo mizerně. Jenomže teď mi mizerně je a nepřichází ani ten chvilkový dobrý pocit z dobré práce.
Jediné, co mi zlehčuje ty poslední týdny, kdy se cítím zvláštně mizerně, ale jen hluboko uvnitř a nechce se to vydrat na povrch, mi zlehčuje jeden Umělec, kterého jsm poznala už před časem, a s nímž jsem ty dva nejhorší týdny zatím strávila. On a pokoj, v němž tvoří, působí zvláštně uklidňujícím dojmem.
Tahle básnička není zvlášť povedená a nemá žádné další pěkné či tajné stránky, je to prostě jen taková hříčka slov a pocitů. Ale snad se alespoň někomu a trochu bude líbit. Pro mě je takovým malým vyprávěním o tom jednom uklidńujícím pokoji...

Oznámení 66 - O novém kabátku

13. srpna 2011 v 1:00 | Abigail |  Oznámení
Změny už jste si jistě všimli, takže jen pár informací:
Není to sice to, co jsem původně chtěla. Chtěla jsem letní vzhled se spoustou žluté a modré a bílé, ale nějak se nedařilo, takže takhle.
Je to jedna z mých nejoblíbenějších květin - tedy technicky vzato dvě - dva gladioly, a nebo mečíky, závisí na vás, jak je znáte.
Fotka je má, je to má práce na dvou mých fotografiích téhle úžasné květiny - dvou exemplářů, takže prosím nekrást, stačí se ozvat, nemám potřebu nechávat si svou práci striktně pro sebe nebo si za ni nechávat platit, ale ráda mám o ní přehled.
Autorem citátu, dle stránky, kde jsem ho našla, je Ricarda Huchová, německá básnířka a spisovatelka.
A velký dík patří dvěma poradcům - menší Andulíně a obrovský Areneis. Díky moc...

Kapitola 43 - Zpět doma

6. srpna 2011 v 13:57 | Abigail |  Z čisté krve hvězd
"Vezmeme to zadem," prohlásil Gregor Lestrange zamyšleně hned poté, co svoji neteř Samanthu i Maxe odvedl oba z aleje za domem na zajištěné pozemky. Když se po něm oba tázavě ohlédli, začal vysvětlovat:
"Mám pocit, že hlavním vchodem by to nebylo vhodné. Merlin ví, co všechno tam ti pitomci mohli stihnout nastrčit," pokrčil rameny.