Červenec 2009

Oznámení 50 - Krásné kulaté čísílko

24. července 2009 v 13:44 | Abigail |  Oznámení
Ne, nemám pro vás další kapitolu, bohužel... Ačkoli jsem si ji chtěla dnes připravit, aby se příští týden sama vložila... Ano, čtete dobře, aby se sama vložila, já tady totiž nejbližších 14 dní, vlastně asi 16 nebudu.
Chystám se dovolenkovat.
A tam, kde budu, sice nejprve budu mít počítač, ale bez internetu, a do Chorvatska už si ho s sebou potom vážně nepovezu vůbec. Takže přidávání kapitol teď na chvíli možná zamrzne.
Pokusím se toho napsat co nejvíc a kdyby se vše chtělo podařit, mohla bych vám sem kousek něčeho poslat ve čtvrtek, ale nevím, nakolik je tahle šance reálná, takže vás prosím, mějte zatím trpělivost a komentujte jako diví, kapitolu k tomu máte, ať mám co číst, až se vrátím, tedy pokud nebudu utopena v moři či ve víně, obojí mám slíbené...

Kapitola 16 - Pátrací akce - 2. 1/2

23. července 2009 v 10:18 | Abigail |  Z čisté krve hvězd
A druhá polovina... (říkala jsem, že je dlouhá, nevešla se)

Kapitola 16 - Pátrací akce - 1. 1/2

23. července 2009 v 10:08 | Abigail |  Z čisté krve hvězd
Slíbila jsem Kaitlin, že až se vrátí, najde tu kapitolku, tak ji tady má... Je dlouhá a snad i akční, tak se doufám nejen jí bude líbit... protože jí se líbit nebude :-D
Chtěla jsem ji kvůli Astince vložit už včera, žel bohu, nepovedlo se, takže dnes... nebo spíš zítra ji tu máte, přeji pěkné počtení a ohledně pokračování se ozvu, až budu vědět podrobnosti.

Kapitola 15 - Vzrůstající napětí

16. července 2009 v 0:54 | Abigail |  Z čisté krve hvězd
Světe, div se, přidávám kapitolu.
Předem chci říct, že se moc a moc omlouvám, že jste museli tak dlouho čekat. Vím, že jsem slibovala kapitolu už dávno a vím taky, že už dávno jsem ji měla rozepsanou. (Dokonce nejen tuhle.) Jenže se prostě najednou odehrálo moc a moc věcí.
Předně se do mého života tak trochu vrátili dva lidé, kteří prostě nějakým způsobem byli a jsou důležití a vnesli tak moc zmatku do ovzduší. Dál problémy v rodině, znáte to, nechtěné svatby, zlaté svatby, dopravní nehody a tak dál. Navíc práce a takové ty běžné rutinní záležitosti.
Upozorňuji, že já jsem a byla jsem v naprostém pořádku, kdyby to četli na druhém konci světa, aby neměli strach, ale prostě na mou hlavu toho bylo moc a psaní tak mělo vale. Čímž odpovídám snad i Ferrity na dotaz - nic důležitého, jen spousta myšlenek zabraňujících psaní.
Nicméně teď už tady kapitola konečně po dlouhé době je a já bych jen ráda podotkla, že za to vděčíte vlastně hlavně Kaitlin a Astince, které mě za a) nutily psát a za b) mi obratně zvedaly náladu. A taky mě přiměly, abych ji popáté nesmazala a nezačala znovu prostě proto, že je strašná. Já si o ní nadále nemyslím nic valného, ale budiž, už jsem se s ní nějak smířila.
Upozorňuji, že opravování jsem právě skončila, takže pokud narazíte na záhady a hrubky hlaste to, já si to po sobě ještě zítra chci přečíst, ale vy, kdo to budete číst dřív než já, abyste věděli.

Když jsem tuhle kapitolu začala psát, nebo byla někde v polovině, ví bůh kde přesně, rozhodla jsem se, že ji věnuji Alisinae - pro radost a potěšení v mokrých dnech. Dneska už tohle věnování není až tak vystižné, ale i tak to chci udělat. Takže jí pro radost.
Tak a to už je ode mě vše - teď už jen pěkné čtení... (Jo, a ještě děkuji za všechny komentáře, které se tu kde vyskytly, pokud u nich není odpověď, bude... zítra nebo pozítří, snad a s kapitolami se také pokusím pohnout.)

Zákon schválnosti aneb... domov...

2. července 2009 v 21:12 | Abigail |  Úvahy
Určitě to znáte. Něco nechcete a ono se to stane. Když jste to před dvěma týdny chtěli, tak se to prostě stát nemohlo. Zákon schválnosti.
Nebo třeba něco hledáte - dejme příklad - můj oblíbený předmět ke hledání - hledáte skřipec do vlasů.... a není.... není nikde, kde by logicky mohl být, a není ani pod vanou... prostě je pryč... fajn, poradíte si bez něj... A za týden... hledáte svůj oblíbený hřeben... a místo něj wu-a-la skřipec... A objeví se nejlépe dva dny po sestřence, která vám ostříhala vlasy... Zákon schválnosti.
A tak je to vlastně pořád dokola... Zákon schválnosti útočí s železnou pravidelností a narozdíl od všech ostatních zákonů se u něj nedá říct, že by z něj byly nějaké výjimky, jak je tomu pravidelně v spolužákově oblíbené německé gramatice. Zákon schválnosti vás prostě nikdy nezradí.
NIKDY!