Červen 2009

Oznámení 49 (hele, číslo mého pokoje, až mě zavřou do blázince...) - Abigail si hrála

25. června 2009 v 15:18 | Abigail |  Oznámení
Všímavější už si toho pravděpodobně všimli, ale tak musím se pochlubit...
Dneska mi skončilo zkouškové, aspoň do září tedy... Jak, to nebudeme rozebírat, koneckonců, to zatím ani pořádně nevím...
Ale když jsem tak celá rozjařená (ano, to jsem pořád) přišla domů, nandala si jídlo a neměla při něm co dělat, začala jsem si hrát s odkazy...

Motýl - Poezie

24. června 2009 v 7:49 | Abigail |  Poezie
Tak jedna zkouška za mnou, ne že bych si nějak extra pomohla... Ale ještě mám před sebou zítra jednu a pak až učení na září, na státnice, takže přitom snad bude i nějaký ten čas na psaní - všeho, jen pěkně postupně, protože tři věci najednou fakt nezvládám, takže se to budu snažit tak nějak střídat, ale než se tak stane, vložím vám aspoň básničku.
Když jsem vkládala Po bitvě... psala jsem vám, že jsem ta veledíla vytvořila dvě... no tak teď vložím to druhé... pravda je, že rozdělané bylo snad půl roku, než mě opět políbila múza a mně se ho podařilo dokončit.
Nevím, co si o něm myslet, vím přesně, kdy vzniklo, z jakých pocitů (Asti, pamatuješ, jak jsme seděli u vás ve Světozoru - nemyslím teď naposledy... Tak to bylo přesně tehdy), ale nelíbí se mi... možná se mi je povedlo i odrazit, ty pocity, ale obávám se, že ne, a rozhodně ne tak, jak jsem chtěla, nicméně i tak, tady ho máte... Možná se někomu zalíbí, když u mě se tak vysoko nevyšplhalo...
(PS. Zatím je to opět poslední, co pro vás v tomhle soudku mám, takže příště bude muset být kapitola.)

Kapitola 9 - Prolomení ledů?

18. června 2009 v 8:41 | Abigail |  Poslední výhonky starého stromu
Jsem strašně ráda, že má Max - Krev - takový úspěch a jsem taky ráda, že jste nezapomněli na Dušinku. Vážně mě to moc těší. Přesto pro vás nemám příliš dobré zprávy.
Jo, koukáte správně, to, co přibude, nebude ani Duše, ani Max, ale budou to Výhonky, na které už nejspíš nikdo ani nevzdechne. Ale je to tak.
Po bezmála roce se mi podařilo tuhle kapitolu dopsat. Pravda, nejprve jsem jí musela značnou část umazat a předělat, ale nakonec se podařilo. Takže ji sem vložím. Už proto, že kdybych to neudělala, nic mě nebude nutit psát pokračování, které je sice rozepsané, ale to tohle bylo taky - od července.
A navíc jsem ji slíbila Arynce. Já vím, že mi to trvalo, ale tak jako tak, máš ji tu, Zlatí...
A co se týče Duše a Maxe... V úterý mám zkoušku. Musím ji udělat a právě jsem se zařekla, že než se mi to podaří, tak si nesednu k psaní, nebo alespoň ne, pokud ten den nestrávím učením, takže mějte prosím trpělivost a vydržte.
Já se vám sem pokusím brzy hodit aspoň jednu chabou a divnou básničku a vy zatím, prosím, mějte trpělivost.
Tak a teď už přeji hezké čtení těm, kteří překonají zklamání z toho, že tu není jejich oblíbená povídka a začtou se i do téhle. (Doporučuji - přečtěte si to celé, já to tak dělala taky :-D - taky jsem zaktualizovala všechny kapitoly tady, takže už by v nich nemělo být tolik chyb - poměrně dost jsem jich opravila.)

Květ růže - Poezie

11. června 2009 v 21:46 | Abigail |  Poezie
HA! Pak, že už mi to nepůjde, stačí pár přátel, kteří se chovají skutečně jako přátelé..., pár psychických šoků a vrací se deprese (nebo že by to byla frustrace :-D), vrací se skutečně veselo (ano, já mám ráda ironii) a vrací se potřeba psát poezii...
Zkrátka a dobře, mám pro vás básničku...
Vznikla v pátek večer? Ne, až v neděli večer, a vznikla, když jsem si ve svém bločku přečetla dva verše - ty první dva, které jsem tam napsala kdysi dávno, vlastně tak přibližně před rokem, loni v létě v jednom velmi příjemném baru ve sklepě, při poslechu hudby. Pravděpodobně to byl pěkný večer... jeden z těch smutnějších, ale pěkný a já si napsala tuhle větičku a teď, když jsem se prohrabovala starými papíry a vzpomínkami, jsem na ni znovu narazila a takhle to dopadlo...
Musím říct, že mě pak docela pobavila vzpomínka na gympl, kde jsme vždy v literatuře řešili takové to, co tím chtěla básník říci... no uklidním vás... básník netuší... básník prostě byl a psal...
Tak hezké počtení, třeba se vám to i bude líbit...

Kapitola 14 - Kmotřenec

6. června 2009 v 19:08 | Abigail |  Z čisté krve hvězd
HA HA HA! Zíráte? Já skoro taky.
No jo, máte tady další kapitolku, zatím poslední, kterou mám napsanou, nebudeme-li počítat ty dvě poloviny patřící k dalším povídkám.
A píšu vám to, abyste věděli, že právě zkouškuju a tudíž nevím, za jak dlouho tu bude další...
A co se týče Duše a Výhonků... Výhonky jsou už hodně dlouho rozepsané a já na ně zatím nemám moc náladu, takže pokud třeba Ary nepřepadne přesvědčovací nátlak, v nejbližší době nebudou. A Dušinka... No, tam to bude chtít chvíli času, protože něco je, ale Kaitlin mě na to nenechá sáhnout a dokončit to, a já to potřebuju upravit a promyslet, což se mi taky strašně nechce. Nicméně tak jako tak zkouškuju, takže pravděpodobně bude pokračovat po zkouškách jedno z toho, buď Max nebo Duše, podle nálady, bez nálady to psát nebudu, tak jen abyste věděli, jaká je situace.
A teď už vám jen přeju hezké počtení a pište mi názory...

Oznámení 48 - Nejen nový měsíc

1. června 2009 v 1:32 | Abigail |  Oznámení
Tak...
Zíráte?
Já taky.
Nicméně je to tak.
Rozhodla jsem se zase jednou změnit vzhled.
Nový měsíc... nový vzhled.
Zní to celkem pěkně ne?