Listopad 2008

Kapitola 21 - Další věštba - 2. 1/2

30. listopadu 2008 v 20:17 | Abigail |  Další věštba
"Co to bylo?" vyštěkl Ron hned, jak seběhli schody a zastavili se před chrličem.
"No, pokud se nepletu, tak by to měla být…" začala opatrně Hermiona. "Harry," obrátila se na svého kamaráda, který stál vedle nich duchem nepřítomen. Ten sebou po jejím oslovení prudce trhnul. "Harry, myslím, totiž chci říct, to nahoře, to byla věštba, že ano?" zadívala se na něj mírně nejistě utvrzujíc se ve své domněnce.

Kapitola 21 - Další věštba - 1. 1/2

30. listopadu 2008 v 20:15 | Abigail |  Další věštba
Takže - tahle kapitola tu měla být původně už minulé pondělí. Kvůli šikovnosti Abigail to nevyšlo, s nataženými vazy se blbě píše. Druhý pokus o její zveřejnění ve čtvrtek opět nevyšel, protože namísto abych jela domů, kde netekla voda, vypravila jsem se z Prahy jinam, kde ovšem k mé smůle nejde internet, a protože před odjezdem jsem to nestihla, bude kapitola až dnes. Jediné, co by vás mohlo utěšit, je, že aspoň bude pořádně opravená, tedy dle mých možností a taky celkem dlouhá.
Jo a pro ty, kdo by nechápali, ano blog už zvládá vkládat i dlouhé kapitoly najednou, ale Trpaslíček si přál dvě poloviny, tak je má mít.

Rozcestník - jednorázovky

24. listopadu 2008 v 21:03 | Abigail |  Jednorázové záležitosti
Jednorázovky
Rozhodla jsem se, že i mé jednorázové povídky by se daly rozdělit do kategorií, abyste snadněji našli, co přesně chcete, a když jsem si hrála s obrázkem pro Měsíc (pochopíte časem) zjistila jsem, že mě to celkem i baví, o tom, jak mi to jde, nehovořím, a tak jsem si hrála a hrála a vznikl rozcestník.
Takže tady je - abyste věděli, čeho všeho jsem schopná a lépe se vám tu orientovalo.

Bludička v tmách - Poezie

21. listopadu 2008 v 13:41 | Abigail |  Poezie
Není to žádný klenot. Prostě jen jedna zoufalá noc a její zoufalý výplod. Už nějaký ten pátek starý. Tuším, že vznikl někdy kolem 2.10. možná chvíli před. ...
Nevím, co víc k tomu říct. Prostě pár rýmů vzniklých za v ne zrovna nejsnazších dnech...
Možná bych mohla říct, že bych ocenila, kdyby to tím vypsáním skončilo...

Kapitola 20 - Nečekaný host

17. listopadu 2008 v 21:19 | Abigail |  Další věštba
Na prosbu Malého trpaslíčka vám sem vkládám další kapitolku. :-) Upozorňuji, že teď nemám moc času, takže, jak to bude s dalšími, moc nevím. No a k tomu, proč zase Věštbu, tak jsem se nějak vžila do děje a daří se mi ji psát. Dokonce i tak nějak, že se to dá zveřejnit. Navíc blížím se ke konci. Zatím počítám ještě tak s pěti kapitolami, takže využívám toho, že jsem se do ní vepsala a moc neotálím. Až skončím s touhle povídkou, mám totiž připravenou další, novou... a taky budu mít víc času na ty ostatní, protože ta nová už je taky rozepsaná... Nicméně to je věc budoucna -
teď tady máte kapitolku a koukejte kritizovat a komentovat, protože nepletu-li se, určitě je co.

Živí v kameni - Poezie

12. listopadu 2008 v 15:37 | Abigail |  Poezie
Rozhodla jsem se zveřejnit další výtvor. Sice je pravda, že poslední článek je tu teprve pár dní - snad čtyři, a já si jsem téměř jistá tím, že pauza, která mu předcházela, rozhodně nebude poslední, spíš naopak, bojím se, že jich bude víc a víc, (dnes jsem zjistila a sepsala, co všechno musím a docházím k závěru, že bude-li mít každý další den až do Vánoc 48 a půl hodiny, tak to stihnu i s trochou spánku - jídlo asi budu muset vynechat, smutná zpráva...) tudíž bych měla připravené věci šetřit, ale... Prostě přidávám.
Hned na úvod podotýkám, že tohle dílko taky tvořila mrtvá múza ze záhrobí. A musím uznat, že se jí povedl jeden z mála výtvorů, který se mi celkem líbí. Ano mně samotné. Nebo ještě když jsem ho četla naposledy, tak se mi líbil, uvidíme, jak to bude zítra. :-D
Nicméně ani nevím, kdy a jak mě to napadlo - tedy ten prapůvodní motiv, protože to už je delší doba - myslím, že jsem zrovna kolem nějaké sochy procházela - nebo kolem místa, kde dřív socha stála, teď si fakt nejsem jistá, ačkoli mě jedno místo napadá, nicméně na vznik si musela tahle "básnička" počkat až do minulého týdne (někdy 5.11.), kdy jsem měla jednu obr-nudnou přednášku. No a takhle to dopadlo - posuďte sami, nakolik se múza vyznamenala.
PS: Já miluji pohádky...

Kapitola 19 - Navzdory všemu

8. listopadu 2008 v 18:22 | Abigail |  Další věštba
Tak jsem se zase jednou po nějaké době rozhodla být alespoň trochu aktivní a spáchala jsem kapitolu. Paradox je, že než jsem ji začala psát - aktivně - měla jsem rozepsané - pasivně - všechny tři ostatní povídky a u téhle jsem vůbec nevěděla, co tam má být. Tak teď už zase vím a doufám, že to nezapomenu, protože teď už se hodlám věnovat hlavně učení, takže v mezerách mezi ním bych snad mohla i psát, budu-li vědět co.
Čímž se dostávám k tomu, že mám pro vás dvě zprávy: Jednu špatnou a jednu dobrou. Začnu tou špatnou:
Má múza umřela. Odebrala se do oněch končin, když čekala ve frontě na chleba celá vydeptaná z toho, že ji někdo poslal nakoupit, celá já.
A teď tu dobrou: Ozvala se ze záhrobí! :-D Jak si brzy budete moc přečíst, není to nic moc ozva, ale je hodná, že se aspoň snaží. A musím přiznat, že se snaží po všech stránkách. I po té veršované, ale to až někdy příště.
Zatím vám tu nechávám tuhle kapitolku, přeji hezké počtení, prosím o komentáře a varuji: Je to divné... přeslazené... brrrrrrrrr! A nějaký divný styl... Nevím...