Červenec 2007

Oznámení 1 - dovolená

28. července 2007 v 0:18 | Abigail |  Oznámení
Všechny, kteří dorazili na tenhle blog, tu srdečně vítám a všechny vás moc ráda vidím. Zároveň doufám, že se vám tu bude líbit. Ale...

Kapitola 4 - Poslední dny prázdnin

27. července 2007 v 23:56 | Abigail
"Máš všechno, Tichošlápku?" zeptal se James a prohraboval se věcmi na stole.
"Jo, snad jo. Kdybyste něco našli, tak mi to prostě pozítří vemte s sebou. Ty dva dny to holt budu muset vydržet bez všeho, co jsem tu nechal," pokrčil Sirius rameny a popadl svůj kufr. Poté vyšel ze dveří. James s Petrem ho následovali. Potterovi, Pam a Remus už čekali dole. Zatímco paní Potterová se chystala s Pam a Jamesem nakoupit vše, co potřebovali do Bradavic a doprovodit Remuse a Petra do Londýna, kde se měli setkat se svými rodiči, pan Potter chtěl doprovodit Siriuse. Ten se měl ještě na dva dny před odjezdem do Bradavic zastavit doma.

Kapitola 2 - První dny v Řádu

27. července 2007 v 23:49 | Abigail
Černé oči upřeně sledovaly strop. Místnost se topila ve tmě a tichu a jediné, co v ní bylo slyšet, bylo tiché oddychování postavy na vedlejší posteli. Spala. Nic ji neděsilo, takže mohla spát. Jen občas se převalila na druhý bok, ale nebudila se. Neklid její spoluobyvatelky ji nemohl vyrušit. Ta ovšem usnout nemohla. V ruce pevně svírala tenký stříbrný prstýnek a před oči se jí stále vracel tentýž obraz. Šedé ponuré chodby, mříže, ticho přerušované jen občasnými výkřiky, pláčem a mrmláním, smrad zatuchliny, vlhko… to všechno znovu a znovu.

Kapitola 1 - Nový člen Řádu

26. července 2007 v 12:12 | Abigail
V kamenné sklepní kuchyni u linky stála baculatá rudovlasá žena a připravovala snídani. Takhle velmi brzy se celým domem rozprostíralo naprosté ticho. Jediný, kdo v tuhle dobu nespal byla ona sama.

Kapitola 3 - Světluška

26. července 2007 v 11:52 | Abigail
Pár dalších dnů proběhlo úplně stejně jako ty první. Pam s nimi nemluvila, a když už mluvila tak hodně ostře a hlasitě. Zatímco se kluci všelijak bavili, ona sedala ve svém okně a dívala se do nebe, četla a přemýšlela. Sousedův kocour se už neobjevil a Pam tak nepáchala žádné další hysterické scény. Týden utekl jako voda. Prázdniny se pomalu blížily ke konci.

Kapitola 2 - Těžké začátky

26. července 2007 v 11:51 | Abigail
"Já ani pořádně nevím," pokrčil rameny James, "ona se asi bojí koček. Ten kocour k ní takhle vlezl už dvakrát. Ona vždycky začala takhle hystericky ječet a víc se nikdy nikdo nedozvěděl. Nevím, proč jí Max tolik vadí. Je to normální kocour."

Kapitola 1 - Sestřenka

24. července 2007 v 12:02 | Abigail
U domovních dveří zazvonil zvonek. Po schodech vedoucích do patra se v tu chvíli rozběhl černovlasý kluk směrem ke dveřím.